1 True True ANCIENT CIVILIZATIONS AND TREASURES OF TURKEY //aksityayincilik.com/B2C/aksityayincilik.com/Images/Product/ProductZoomImage/14-B.Tur eng 01.jpg 14 1 1
ANCIENT CIVILIZATIONS AND TREASURES OF TURKEY

ANCIENT CIVILIZATIONS AND TREASURES OF TURKEY

Stok Var
70,00 €

Siparişlerinizi lütfen telefon veya e-posta ile bize iletiniz.
Sayfa Sayısı: 
372
Boyutları: 28,5x30,5 cm
Dili: İngilizce
Özellikler: Kuşe kağıda basılı, özel ciltli, şömizli, kutu korumalı,
Basım Yılı: 2012
ISBN: 978-975-7039-36-5
Kitabın Ağırlığı: 4 Kg
Anadolu, insanlığın varoluşundan itibaren aralıksız iskan edilen dünyanın nadir yerlerinden biridir. Bir uygarlık biterken, bir başka uygarlık doğmuş, Anadolu sevecen bir ana şefkati ile onu besleyip büyütmüştür. Bu nedenle ona "Uygarlıklar Ülkesi" demek yerinde olur. Çok hakkı yenen, ne bizim ne de dünyanın yeterince tanımadığı bu topraklar; uygarlıkları, görkemli geçmişi ve bize kalan kalıntıları ile dünyanın önde gelen uygarlık merkezidir.
Bugün Anadolu'da Hitit, Urartu, Frig ve Lidya devirlerinden kalan kentler bulunmaktadır. Bunların yanında Hellenistik ve Roma döneminde de birçok kent kurulmuş, o kentler Bizans, Selçuk ve Osmanlı döneminde de varlıklarını sürdürmüşlerdir. Bilinen ve gezilen yerlerin yanında, yeri bilinen fakat henüz kazısı yapılmamış birçok kent bulunmaktadır. Biz bunların yalnızca çok önemlilerini kitabımıza sığdırabildik.
Değişik kültürlerin kaynaştığı ve doğanın en cömert şekilde güzelliklerini sunduğu bu topraklardaki anıtları tanımak ve onların gizemlerini paylaşmak üzere hazırladığımız kitabımızdan bazı başlıkları şöyle sıralayabiliriz: Anadolu Uygarlıkları, Bizans, Osmanlı İmparatorluğu, İstanbul, Bursa, Edirne, Troya (Truva), Pergamon(Bergama), Sardis, Kuşadası, Efes, Priene, Milet, Didim, Aphrodisias, Hierapolis(Pamukkale), Bodrum, Marmaris, Caunos, Telmesos, Xanthos, Letoon, Patara, Antiphellos, Kekova, Myra, Olimpos, Phaselis, Antalya, Perge, Aspendos, Side, Alanya, Termessos, Ankara, Kapadokya, Konya, Boğazköy, Alacahöyük, Trabzon, İshak Paşa Sarayı, Van, Nemrut Dağı.


Bu web sitesi içerisinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakkı Akşit Kültür ve Turizm Yayıncılık'a aittir.

© 2015-2016

İLETİŞİM