1 True True ARCHITECT SINAN HIS LIFE, WORKS AND PATRONS //aksityayincilik.com/B2C/aksityayincilik.com/Images/Product/ProductZoomImage/145-B.jpg 145 1 1
ARCHITECT SINAN HIS LIFE, WORKS AND PATRONS

ARCHITECT SINAN HIS LIFE, WORKS AND PATRONS

Stok Var
70,00 €

Siparişlerinizi lütfen telefon veya e-posta ile bize iletiniz.
Sayfa Sayısı:
276
Boyutları: 28,5x30,5 cm
Dili: İngilizce
Özellikler: Kuşe kağıda basılı, özel ciltli, şömizli, kutu korumalı
Basım Yılı: 2016
ISBN: 978-975-7039-97-6
Kitabın Ağırlığı: 3 Kg
Bu kitabımızda, Sinan'ın eserlerini tanıtmadan önce hayatı ile ilgili bir bölüm vererek Sinan'ın başmimar olmasına kadar geçen sürede ki ilginç yaşam öyküsü yanısıra yine yapıların eşsiz süslemelerinde kullanılan çini ve hat sanatıyla birlikte tezhip, minyatür gibi dönemin önde gelen sanatları için de açıklayıcı bir bölüm ayırdık. 
Geniş bir coğrafyada pek çok eser inşa eden Sinan'ı daha iyi anlatabilmek adına bir çok eserine elimizden geldiğince yer vermeye çalışırken belli başlı yapılarını ayrı başlıklar altında topladık. Kimi günümüzde bile şehirlerin silüetini belirleyen bu önemli yapıların öncesinde bu eserlerin banilerine de yer verdik. 
Gerek bir su kemeri olarak şehre su getiren, gerekse bir külliye halinde hizmet vermeyi amaçlayan Sinan'ın muhteşem yapıları yüzlerce senedir zamana meydan okurlarken teknolojileri ve mimarileri ile günümüzde dahi hayranlık uyandırmaya devam etmektedirler. Sinan’ın mimarlık tarihi içerisindeki yeri ve önemini vurgulamayı, sanatını anlama ve üslubu üzerine değerlendirmeler yapmayı değerli sanat tarihçilerimize bırakarak usta dehanın muhteşem eserlerini güzel görseller eşliğinde detaylandırarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalıştık.

Bu web sitesi içerisinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakkı Akşit Kültür ve Turizm Yayıncılık'a aittir.

© 2015-2016

İLETİŞİM