10 True True İZMİR , From The Antique Ages To The Present //aksityayincilik.com/B2C/aksityayincilik.com/Images/Product/ProductZoomImage/B.Izm_2.jpg 153 10 10
İZMİR , From The Antique Ages To The Present

İZMİR , From The Antique Ages To The Present

Stok Var
80,00 €

Siparişlerinizi lütfen telefon veya e-posta ile bize iletiniz.

Sayfa Sayısı:276

Boyutları: 32 cm X 31 cm X 3,7 cm

Dili: İngilizce

Özellikler: Kuşe kağıda basılı, özel ciltli, şömizli ve kutulu

Basım Yılı:2018

ISBN:978-605-9575-04-1

Kitabın Ağırlığı: 3,040 Kg

Kitabımızın adını 'Antik Çağlardan Günümüze İzmir' koymamızın altında yatan sebep bugün bir metropol olan bu şehrin, aslında Neolitik Çağ'dan itibaren hiç ara vermeden yerleşim görmüş olmasıdır.

Herodot'un "Benim dünya üzerinde gördüğüm en güzel gökyüzü ve yeryüzü İonia'dır" demesinin haklı sebeplerini bu kitabımızda gerek bölgenin tarihsel gelişimi, gerekse bugünkü durumu ile elimizden geldiğince aktarmaya ve görsellerle vurgulamaya çalıştık. Cahit Külebi'nin "İzmir'in denizi kız, kızı deniz, sokakları hem kız, hem deniz kokar" derken asırlar boyunca toplumların bu topraklarda yaşama sebeplerinden en önemlisinin doğanın bahsettiği güzellikler olduğu ve şehrin dokusunun insanına nasıl yansıdığını vurguladığını da söylemeden geçmek olmaz.

Her daim beğenisi yüksek olan İzmir'i yazmaktan son derece zevk aldığımı ve eksik kalmaması için bir o kadar da yoğun çaba harcadığımı belirtmek isterim.

 

Önsöz'den alıntı…

Bu web sitesi içerisinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakkı Akşit Kültür ve Turizm Yayıncılık'a aittir.

© 2015-2016

İLETİŞİM