1 True True IZNIK TILES AND CERAMICS //aksityayincilik.com/B2C/aksityayincilik.com/Images/Product/ProductZoomImage/Iznik_1.jpg 151 1 1
IZNIK TILES AND CERAMICS

IZNIK TILES AND CERAMICS

Stok Var
80,00 €

Siparişlerinizi lütfen telefon veya e-posta ile bize iletiniz.
Sayfa Sayısı:288
Boyutları: 28,5x30,5 cm
Dili: İngilizce
Özellikler: Kuşe kağıda basılı, özel ciltli, şömizli
Basım Yılı:2017
ISBN:978-975-7039-99-0
Kitabın Ağırlığı: 2,80 Kg
Dünyaca ünlü İznik çini ve seramiklerini tanıttığımız kitabımıza, çiniye hayat veren bu güzel kentin kısa bir tarihçesini anlatarak başlamayı uygun gördük. Ardından gelen bölümlerde ise çininin yapımı ve desenleri hakkında kısaca bir bilgi verdikten sonra 15- 17. yüzyıllar arasında bir çok önemli yapıyı süsleyen İznik çinilerini en güzel örnekleri eşliğinde tanıtmaya çalıştık. Bu tanıtımda, yapıların duvarlarında kullanılan çinilerin yanında dünya müze ve koleksiyonlarında sergilenen İznik seramiklerine de yer verdik. Kitabımızda dönemin mimari yapılarında yoğun olarak uygulanan çini süslemeleri kullanıldıkları yapılara göre tasnif ederek tanıtmaya çalıştık. Ardından gelen bölümlerde ise özenle işlenmiş seramikleri kronolojik bir sıra takip ederek verdik.

Bu web sitesi içerisinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakkı Akşit Kültür ve Turizm Yayıncılık'a aittir.

© 2015-2016

İLETİŞİM