1 True True ANTIQUE CITIES OF TURKEY //aksityayincilik.com/B2C/aksityayincilik.com/Images/Product/ProductZoomImage/126-B.Antik-eng-01_2B.jpg 126 1 1
ANTIQUE CITIES OF TURKEY

ANTIQUE CITIES OF TURKEY

Stok Var
80,00 €

Siparişlerinizi lütfen telefon veya e-posta ile bize iletiniz.
Sayfa Sayısı: 
396
Boyutları: 28,5x30,5 cm 
Dili: İngilizce
Özellikler: Kuşe kağıda basılı, özel ciltli, şömizli 
Basım Yılı: 2015
ISBN: 978-975-7039-88-4
Kitabın Ağırlığı: 3,50 Kg
Uzun tarihinde, üzerinde kurulan bir çok uygarlığa kucak açmış Anadolu toprakları, bu özelliği ile “Uygarlıklar Ülkesi” olarak anılmıştır. Mağara kültüründen başlayarak dünya tarihine damga vurmuş bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan bu topraklar zengin geçmişini yansıtan kalıntıları ile tüm dünyanın ilgi odağı olmuştur. Uzun kronolojisinde, dört bir tarafa dağılmış bir çok kültürün izlerini barındıran bu topraklarda halen devam eden araştırmalar, günümüzde dahi dünyada heyecan yaratan bulgular vermeye devam etmektedir.
Antik dönemde Anadolu, Troas, Ionia, Aoilis, Mysia, Lydia, Pyrygia, Caria, Lykia, Pamphylia, Pisidia, Kilikia, Kommagene, Galatia, Bithynia ve Pontos gibi bir çok bölgeye ayrılmış olup bu bölgelerde 1500’e yakın antik kent kurulmuştur. Bu kentlerden bazılarının üzerleri bu gün modern yapılaşmanın altında kalmış olup bir çoğu da araştırılmayı beklemektedir. Günümüzde bu kentlerden 133 adedinin kazısı ve düzenlemesi yapılmıştır.
Biz de kitabımızda kazısı yapılan bu kentlerin göreceli olarak önem arzedenlerini tanıtmaya çalıştık. Anlatımımızı, kent planları ve güncel fotoğraflarla destekledik. Bu kadar zengin bir coğrafyaya ait binlerce fotoğraf arasından seçim yapmak biraz zor olsa da büyük bir keyif ve titizlikle kullanacağımız fotoğrafları seçtik. Bu eseri hazırlarken ülkemizin kültür mirasını tanıtmanın heyecanını yaşadık.


Bu web sitesi içerisinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakkı Akşit Kültür ve Turizm Yayıncılık'a aittir.

© 2015-2016

İLETİŞİM