Çağrı Merkezi
+ 90 212 511 53 85
Menü Gizle
Kategoriler
Kategoriler 
×
Ürün başarılı bir şekilde sepete eklendi.
Karşılaştır ()

AKŞİT KÜLTÜR VE TURİZM YAYINCILIK

AKŞİT KÜLTÜR ve TURİZM YAYINCILIK, arkeolog İlhan Akşit yönetiminde Türkiye'nin turizm alanındaki tanıtım eksikliğini gidermek amacıyla 1982 yılında kurulmuştur. Bugün bir aile şirketi olarak, yazar İlhan Akşit, sanat tarihçisi eşi Zümrüt Akşit ve turizmci oğlu Necdet Akşit tarafından yönetilmektedir. Çeşitli dillerde hazırlamış olduğu kitaplarla, bu güzel ülkenin doğal ve tarihi zenginliklerini tanıtmayı görev kabul etmiş olan kurumumuzun amaçlarından biri de sadece yabancılara değil, ülkemizi yeterince tanımayan kendi toplumumuza da bu toprakların geçmişi ve güzellikleri hakkında fikir verebilmektir.

Fotoğrafları, tasarımları ve metinleri tamamıyla AKŞİT YAYINCILIK 'a ait olan bu kültür eserlerinin her biri yazarımız İlhan Akşit'in derin bilgi birikimi, yoğun ve titiz çalışmaları ile yayınevimizin kalite prensibine bağlı olarak hazırlanmaktadır. Gösterilen bu özenin haklı sonucu olarak, bugün kitaplarımızın her biri kendi alanında en doğru ve güvenilir kaynaklardan biri konumuna gelmiştir. Eserlerimizin, içeriği yanında baskı kalitesi ile de Avrupa ve dünya üzerinde basılmış olan kitaplarla yarışır konumda olması bizim için ayrı bir gurur vesilesidir. Aynı zamanda yayınlarımızın görsellik kalitesini artırmak amacıyla Türkiye'nin kendi alanında ün yapmış çok değerli fotoğrafçıları ile birlikte çalışılmakta, onların en güncel ve etkileyici fotoğraflarına tüm eserlerimizde yer verilmektedir.

Yayınlarımız, gezi amaçlı elde taşınabilir boyutlarda hazırlanan Rehber Kitaplar ile büyük boy Prestij Kitaplar olarak iki kategori halinde sınıflandırılmıştır.

Tarih boyunca her dönemde insanların beğenisini kazanmış ve sayısız insan topluluğuna vatan olmuş bu toprakların geçmişi ve bugününe ışık tutan eserlerimizi sizlerin de beğeneceğinizi ümit ediyoruz.